АНОНС. СВЯТО РІЗДВА ХРИСТОВОГО У СВЯТО-ПОКРОВСЬКОМУ ХРАМІ НА ХОРТИЦІ

7 січня Свята Православна Церква відзначатиме Велике двонадесяте свято – Різдво Господа Бога нашого Ісуса Христа.В цей святковий день в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходиться на території музейного комплексу “Запорозька Січ”, відбудеться урочисте богослужіння, яке очолить настоятель храму ієрей Віктор Ткач.

7-го січня Божествена Літургія Святителя Іоана Золотоустого розпочнеться о 10-00.

Усіх жителів та гостей міста Запоріжжя запрошуємо до спільної молитви у славетному, козацькому Свято-Покровському храмі на о. Хортиця

Зі всіма питаннями можна звертатись до настоятеля храму ієрею Віктору Ткачу за телефоном – 050-359-51-35.

Святкування християнами Різдва не простежується глибше 4 століття. Дата його не пов’язана з реальною датою народження Ісуса Христа, яке, ймовірно, відбулося не в зимовий час (в давнину це питання було предметом неоднозначних роздумів церковних авторів; один з найбільш ранніх дійшли до нас текстів належить Клименту Александрійському, який згадує 20 травня. Є й інші версії: згідно з деякими, Ісус, скоріш за все, народився восени і, можливо, якраз на старозавітнє свято Кучок (Суккот)). День 25 грудня встановлюється в Римської Церкві на початку 4 століття, чому перше свідчення виявляється в так званому «Календарі Філокала» (відомості відносяться до 336 року).

У 4 столітті рівноапостольна цариця Олена побудувала храм у Вифлеємі – на місці, прославленому народженням Христа. Про повсюдне шанування свята Різдва свідчать повчання Отців Церкви 4 століття – Єфрема Сиріна, Василія Великого, Григорія Богослова, Григорія Нісського, Іоана Златоуста, написані на це свято. У кодексі Феодосія (438) і Юстиніана (535) викладається закон про загальне святкування дня Різдва Христового. Іоанн Златоуст перший ввів це свято в Антіохії в 386 або 387. Василій Великий доручив Григорію Богослову встановити це святкування на Константинопольському соборі.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.